Başkan Çıtaktan Trafik Kazları ile ilgili çarpıcı açıklamalar

Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği Elazığ İl Temsilcisi Murat ÇITAK yaptığı açıklama ile Elazığ'da Yaşanan Trafik Kazalarının Çoğalma Nedenlerini açıkladı.

PAYLAŞ

Çıtak açıklamasında şu ifadelere yer verdi; Elazığ’da yaşanan son zamanlardaki aşırı sis ten dolayı kazalar artış göstermiştir. Nedeni Kış mevsimi sebebi ile araç sürücülerin mevsime uygun lastik kullanmamaları ve mevsim şartlarına uygun sürüş tekniklerini uygulamadıkları için kazalar artmıştır. Yaşanan bu trafik kazlarının çoğunluğu sürücülerin ihmali ve dikkatsizliği sonucu yaşanmaktadır. Sürücülerimize bu anlamda çok iş düşmektedir.

 

Kış olması münasebeti ile yollardaki hız limitlerinin daha altında bir hızla sürücülerin araçlarını kullanmaları gerekmektedir.  Kış aylarına girmeden önce kış şartlarına göre araç bakımlarını yapmaları gerekiyor. Araç camları temizleyecek olan cam silgilerinin mutlaka kontrol edilmesi, gerekiyorsa değiştirilmesi, cam sularının kış şartlarına göre hazırlanması ve uygun olması, ısıtma sisteminin çalışır halde olması, araca 4 adet kış lastiği takılması ve sürücülerin dikkatli bir şekilde araç kullanmaları yaşanan bu kazaları engelleyecektir.

İlimizde yaşayan insanlara kazasız, sağlıklı günler dileriz. dedi.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN