Düşüncelerimizi değiştirmeliyiz


 

Düşünceler bizleri bazen sorunlar yumağı yapar, bazende olmadık zamanlarda mutlu olmamıza neden olurlar. Üzerimizdeki baskılardan, içinde bulunduğumuz sorumluluklardan nasıl kurtulacağımızı düşündüğümüzde görüyorum ki; insanlar arasında sevgi, saygı ve şükrün yok olduğu, kanaatsizlik, yetinmezdik ve sabırsızlık hayatımızı sarıvermiş. 
Birbirimizden kopmuş, iyilik duygularını yitirmiş başkalarının yaşamlarına adeta göz dikmiş bir hale gelmişiz. Evlerimizde yuva sıcaklığının, anne ve baba sevgisinin yok olduğu bir zamanla karşı karşıyayız. Teknolojinin ve  akıllı cihazların hayatımıza ne kadar etki ettiği gerçeğini saklayamayız. 
Kadın cinayetleri, çocuk istismarcıları, sanal dolandırıcılar, uyuşturucu madde bağımlılığı, her geçen gün artmakta. Çocuklarımızın sokağa çıkmasına korktuğumuz bir hale gelmiş durumdayız. 
Mahalle kültürümüzü, komşuluk ilişkilerimizi, sevgi ve saygının inşasını, okuma kültürümüzü, engellilerimize bakış açımızı yeniden  gözden geçirmemiz gerektiğine inanıyor, Efendimiz Hz. Muhammet (as) ın mübarek şu sözü ile “insanların en hayırlısı insanlara faydalı olanıdır.” 
bir yerden başlanmalıdır diye düşünüyorum...

ndemirpolat@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Şub

Kişisel Gelişim

16Şub
09Şub

Engelli Tanımı

02Şub

Salgın Vicdanı Öldürmez

26Oca