Düşüncelerimizi değiştirmeliyiz - Naci DEMİRPOLAT

Düşüncelerimizi değiştirmeliyiz


 

Düşünceler bizleri bazen sorunlar yumağı yapar, bazende olmadık zamanlarda mutlu olmamıza neden olurlar. Üzerimizdeki baskılardan, içinde bulunduğumuz sorumluluklardan nasıl kurtulacağımızı düşündüğümüzde görüyorum ki; insanlar arasında sevgi, saygı ve şükrün yok olduğu, kanaatsizlik, yetinmezdik ve sabırsızlık hayatımızı sarıvermiş. 
Birbirimizden kopmuş, iyilik duygularını yitirmiş başkalarının yaşamlarına adeta göz dikmiş bir hale gelmişiz. Evlerimizde yuva sıcaklığının, anne ve baba sevgisinin yok olduğu bir zamanla karşı karşıyayız. Teknolojinin ve  akıllı cihazların hayatımıza ne kadar etki ettiği gerçeğini saklayamayız. 
Kadın cinayetleri, çocuk istismarcıları, sanal dolandırıcılar, uyuşturucu madde bağımlılığı, her geçen gün artmakta. Çocuklarımızın sokağa çıkmasına korktuğumuz bir hale gelmiş durumdayız. 
Mahalle kültürümüzü, komşuluk ilişkilerimizi, sevgi ve saygının inşasını, okuma kültürümüzü, engellilerimize bakış açımızı yeniden  gözden geçirmemiz gerektiğine inanıyor, Efendimiz Hz. Muhammet (as) ın mübarek şu sözü ile “insanların en hayırlısı insanlara faydalı olanıdır.” 
bir yerden başlanmalıdır diye düşünüyorum...

ndemirpolat@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
21Nis

Eski kuşak, yeni nesil 

14Nis

Anlaşılmayı istemek

06Nis
24Mar

Mücadele ve başarı

09Mar

İNSAN HAKLARI EYLEM PLANI