Sağlığın Zenginliği - Naci DEMİRPOLAT

Sağlığın Zenginliği


Allahutaâla insanları yaratırken kusursuz bir biçimde yaratmıştır. Akıl vermiş, tüm canlılardan üstün kılmıştır. Her organın ayrı bir önem taşıdığı bir bedende birleştirmiştir. 
Bu muhteşem yaradılışımızın ne yazıkki bizlere yüklediği çok önemli sorumlukları beraberinde bildirmiştir. 
Bu sorumluluklarımızdan en önemlisi, aklın doğru kullanılmasıdır. 

Düşününki hiç durmadan bedenimize kan pompalayacak, biz uyurken bile çalışacak bir kalbe sahip olduğumuzu, her şeyi görmemizi sağlayan, yaradılışın mükemmelliğini gören kimseye ihtiyaç duymadan rahatça yolumuzu bulmamızı sağlayan gözlerimizi, öğretmenimizin anlattıklarıyla kendimizi yetiştirdiğimizi, bir birimizle iletişim kurabilmek için kulaklarımızın ne kadar da önemli olduğu gerçeğini. Kollarımız, ayaklarımız her birinin ayrı bir görevi olan organlarımızdan birinin olmadığını düşünür isek hayatımızı nasılda olumsuz etkileyecektir. 

Şöyle düşünelim bir kolumuzu kaybettiğimizi veya organlarımızdan kulaklarımızı,  gözlerimizi ve ya herhangi birini kaybettik. Bunları  yerine getirmek için Servetimizi bir gözümüze değiştirmeyeceğimizi, harcasak bile tüm servetimizi bir organımızı yerine getiremeyeceğini bilmeliyiz. 

Bu nedenle sağlığımızın ne kadar önemli olduğunu unutmamamız gerekir. 
Engelli kardeşlerimizi anlamak onların yaşadıkları zorlukları görüp,
kendi halimize şükretmemiz gerekir. 
Söylemek istediğim kısacası  “engellilik bir eksiklik olmadığı gibi,  sağlıklı bireylerin kendi hallerine şükretmelerini sağlaması İçin  sunulmuş bir imtihan fırsatıdır” diye   düşünmemiz gerekir.

ndemirpolat@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
21Nis

Eski kuşak, yeni nesil 

14Nis

Anlaşılmayı istemek

06Nis
24Mar

Mücadele ve başarı

09Mar

İNSAN HAKLARI EYLEM PLANI