Eğitim

FÜ'de Tarım ve Gıda Meslek Yüksekokulu kurulacak FÜ'de Tarım ve Gıda Meslek Yüksekokulu kurulacak
Elazığ'da 'Akademik Yazım ve Araştırma Teknikleri' eğitimi Elazığ'da 'Akademik Yazım ve Araştırma Teknikleri' eğitimi
İlgi Sizler Derneğinden Elazığ'a 81 Tasarım Beceri Atölyesi İlgi Sizler Derneğinden Elazığ'a 81 Tasarım Beceri Atölyesi
Sektörün Sorunları Bakan Selçuk'a İletildi Sektörün Sorunları Bakan Selçuk’a İletildi
Bakan Selçuk, canlı ders işleyen öğretmenlerle görüntülü görüştü Bakan Selçuk, canlı ders işleyen öğretmenlerle görüntülü görüştü
Bakan Selçuk, EBA'da yaşanan yoğunluk üzerine açıklamalarda bulundu Bakan Selçuk, EBA'da yaşanan yoğunluk üzerine açıklamalarda bulundu
Elazığ'da Anaokulu ve İlkokul Birinci Sınıflarda Yüz Yüze Eğitim Başladı Elazığ'da Anaokulu ve İlkokul Birinci Sınıflarda Yüz Yüze Eğitim Başladı
Yüz yüze eğitim temassız oyunlar ile başlıyor Yüz yüze eğitim temassız oyunlar ile başlıyor
Fırat Üniversitesi Uluslararası Buluş Fuarı - Isıf'e Katılacak Fırat Üniversitesi Uluslararası Buluş Fuarı - Isıf’e Katılacak
Türk Kızılayı'ndan dezavantajlı öğrencilere ücretsiz  eğitim desteği Türk Kızılayı'ndan dezavantajlı öğrencilere ücretsiz eğitim desteği
Üniversitenin akreditasyonlu program sayısı artıyor Üniversitenin akreditasyonlu program sayısı artıyor
6 Proje Tübitak 2242 Finallerine Katılmaya Hak Kazandı 6 Proje Tübitak 2242 Finallerine Katılmaya Hak Kazandı
Öğretmenler öğrencileri ile nasıl sağlıklı iletişim kurmalı Öğretmenler öğrencileri ile nasıl sağlıklı iletişim kurmalı
2020-DGS sonuçları açıklandı 2020-DGS sonuçları açıklandı
Eylül ayı burs ve kredi ödemeleri 6 Eylül itibarıyla başladı Eylül ayı burs ve kredi ödemeleri 6 Eylül itibarıyla başladı
Covid-19 tedbirleri kapsamında KPSS heyecanı Covid-19 tedbirleri kapsamında KPSS heyecanı
Depremzede öğrenciler için konteyner kentte EBA destek noktası Depremzede öğrenciler için konteyner kentte EBA destek noktası
Bakan Selçuk'tan pandemi sürecinde öğretmenlere önemli çağrı Bakan Selçuk’tan pandemi sürecinde öğretmenlere önemli çağrı
Üniversitelerde hibrit eğitim dönemi Üniversitelerde hibrit eğitim dönemi
Bursluluk Sınavı 5 Eylül'de Yapılacak Bursluluk Sınavı 5 Eylül'de Yapılacak
Eğitim Haberleri

FÜ'de Tarım ve Gıda Meslek Yüksekokulu kurulacak

Fırat Üniversitesi (FÜ) Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Tarım ve Gıda Meslek Yüksekokulu kurulması için gerekli çalışmaları başlattıklarını, bu yönde hazırlanan başvuru dosyasının Fırat Üniversitesi Senatosu tarafından onaylandığını YÖK'e başvurusunun yapılacağını aktardı.

Elazığ'da 'Akademik Yazım ve Araştırma Teknikleri' eğitimi

Elazığ'da Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nde personele Akademik Yazım ve Araştırma Teknikleri eğitimi verildi.

İlgi Sizler Derneğinden Elazığ'a 81 Tasarım Beceri Atölyesi

Merkezi İzmir’de bulunan İlgi Sizler Derneği, Anadolu Şehitleri Kütüphaneleri Projesi kapsamında Elazığ'da temel eğitimden ortaöğretime 81 okulda 81 Tasarım Beceri Atölyesi kurulumu için protokol imzaladı.

Sektörün Sorunları Bakan Selçuk’a İletildi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Eğitim Sektörü Meclisi Toplantısı M.Rifat Hisarcıklıoğlu Başkanlığında webinar üzerinden gerçekleştirildi.

Bakan Selçuk, canlı ders işleyen öğretmenlerle görüntülü görüştü

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Elazığ'da EBA'da canlı ders işleyen öğretmenlerle görüntülü görüşme gerçekleştirdi.

Bakan Selçuk, EBA'da yaşanan yoğunluk üzerine açıklamalarda bulundu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, EBA'da yaşanan yoğunluk üzerine, 'EBA'daki yoğunluk bizim için olumlu bir haber. İnanılmaz bir talep var. Dünyanın çok büyük sitelerinde kimi zaman duraklamalar oluyor, sonra da bu duraksamalar gideriliyor. Bu altyapı giderek daha da güçlendirilecek. EBA Destek Merkezleri'nin yarım saat önceki sayı itibariyle 8 bin 668 olduğu, akşama kadar 9 bin olacağını söylemeliyiz. Gereken tedbirler alınıyor' diye konuştu.

Elazığ'da Anaokulu ve İlkokul Birinci Sınıflarda Yüz Yüze Eğitim Başladı

Elazığ'da 187 ilkokulda 8 Bin 765 birinci sınıf öğrencisi ile 85 Anaokulunda 5 bin anaokulu öğrencisi olmak üzere toplam 272 okulda 13 Bin 765 öğrenci yüz yüze eğitime başladı.

Yüz yüze eğitim temassız oyunlar ile başlıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'Kitabı tasarlarken okulların açılacağı ilk günü hayal ettik. O ilk günün çocuklar için ne kadar önemli olduğunu biliyorduk. Amacımız, çocukların yaşamlarındaki en önemli dönemlerden biri olan ilkokula başlamalarının sağlıklı ve mutlu bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktı. Bunun için oyunun gücünden yararlandık' dedi.

Fırat Üniversitesi Uluslararası Buluş Fuarı - Isıf’e Katılacak

Fırat Üniversitesi, 2017 yılından itibaren her yıl katılım sağladığı ve her yıl ödüller aldığı İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı / ISIF’e bu yıl da katılacak.

Türk Kızılayı'ndan dezavantajlı öğrencilere ücretsiz eğitim desteği

Türk Kızılayı Elazığ Şubesi Türkiye'de bir ilki gerçekleştirip kurs merkezi açarak, LGS'ye girecek 20 dezavantajlı öğrenciye ücretsiz eğitim vermek için hazırlıklarını tamamladı.

Üniversitenin akreditasyonlu program sayısı artıyor

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ), uluslararası bağımsız akreditasyon kuruluşlarının değerlendirmeleri sonucu Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (UBYO) Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü’nün akredite edilmesiyle uluslararası akreditasyona sahip program sayısının 63’ye yükseldiğini açıkladı.

6 Proje Tübitak 2242 Finallerine Katılmaya Hak Kazandı

Ankara, Erzurum, İstanbul ve Konya olmak üzere dört bölge merkezinde düzenlenen 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmalarında toplam 400 proje 175 jüri üyesi tarafından değerlendirildi.

Öğretmenler öğrencileri ile nasıl sağlıklı iletişim kurmalı

Öğretmenin sınıfın tamamını başarıya teşvik etmek için her öğrenciye eşit cevap hakkı tanıması gerektiğine vurgu yapan Dr. Öğr. Üyesi Derya Kavgaoğlu, 'Bunun için de gerekirse hitap tarzını, soru sorma biçimini değiştirmeli ve öğrenciyi merkeze alarak onun anlayacağı şekilde ifade etmelidir.' dedi.

2020-DGS sonuçları açıklandı

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 2020-DGS sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

Eylül ayı burs ve kredi ödemeleri 6 Eylül itibarıyla başladı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Eylül ayı burs ve kredi ödemelerinin 6 Eylül itibarıyla başladığını duyurdu.

Covid-19 tedbirleri kapsamında KPSS heyecanı

Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da KPSS, korona virüs (Covid-19) önlemleri altında başladı.

Depremzede öğrenciler için konteyner kentte EBA destek noktası

Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da uzaktan başlayan eğitim öğretim nedeniyle konteyner kentlerde kalan depremzede öğrenciler için EBA destek noktası kurularak hizmet vermeye başladı.

Bakan Selçuk’tan pandemi sürecinde öğretmenlere önemli çağrı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, telekonferans sistemi üzerinden Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde öğretmenlere seslenerek, 'Bu salgın sürecinde bizim meselemiz şu, kulaktan kulağa duyma ile değil birbirimize ulaşarak, yüz yüze görüşerek halimiz ile hallenerek beraber iş yapmak' dedi.

Üniversitelerde hibrit eğitim dönemi

Koronavirüs ile birlikte çok hızlı bir değişime uğrayan eğitim sektörü için önümüzdeki dönemde hibrit eğitim seçeneği de konuşulmaya başlandı. Online ve kampüs içi eğitimin harmanlanması olarak bilinen hibrit eğitim ile ilgili bilgilendirmelerde bulunan Prof. Dr. Şirin Karadeniz, “Derslerin bir kısmını online bir kısmını yüz yüze veriyor olmanız sizin hibrit bir üniversite oldum demeniz için yeterli değildir” dedi.

Toplam 119 haber.