Genel

Tarım Ve Orman Bakanı Pakdemirli 'Dünya Gıda Güvenirliği Günü'nü Kutladı Tarım Ve Orman Bakanı Pakdemirli ‘Dünya Gıda Güvenirliği Günü’nü Kutladı
Genel Haberleri

Jandarma Teşkilatının 182. Kuruluş Yıl Dönümü

Jandarma Teşkilatının 182. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Elazığ'da tören düzenlendi.

15 Yıl Yatağa Bağlı Kaldıktan Sonra Mucize Gerçekleşti

Elazığ'da 20 yıl önce motosiklet kazası geçirdikten sonra kolu kopup dikilen, 15 yıl boyunca yatağa bağlı yaşayan Mustafa Özger (38), doktorların /bir bardak su kaldıramaz’ demesine aldırış etmeden azmederek aldığı desteklerle evinin altındaki ahırı spor salonuna çevirerek hayata tutundu.

HEM GEZGİN HEM DE SOKAKLARIN MÜZİSYENİ

Faruk Bildik, Elazığ'da sokak müziği yapan gençlerden biri. Faruk Bildik Olay Haber Gazetesi'ne Röportaj verdi.

Savunma Sanayii Başkanı Demir: “Yarın önümüzün kesilmesi ihtimali olan ürünlerin hepsinde yüzde yüz yerlilik diyoruz”

Yerli ve milliliğin önemine değinen Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, “Asıl önem verdiğimiz konu, stratejik ve teknolojik derinliği ile yarın önümüzün kesilmesi ihtimali olan ürünlerin hepsinde yüzde yüz yerlilik diyoruz. Bu konuda tavizimiz olamaz” dedi.

Savunma Sanayii Başkanı Demir: "Gücü Olmayan Ve Kullanmayan Milletler Ayakta Kalamaz"

Amaçlarının bilim ve teknolojide yenilik kapasitesini yükselterek ülkenin istiklal ve istikbal mücadelesinde bir üst ligde olmasını sağlamak olduğunu belirten Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, “Son dönemlerde AR-GE ve teknoloji yatırımlarına ayrılan kaynak hatırı sayılır miktarda arttırıldı. Bugün 750’yi aşkın projemiz var.

Savunma Sanayi Alanı Başta Olmak Üzere Sanayinin Diğer Alanlarında Yetkinlik Oluşturmak İstiyoruz

Elazığ’a gelen Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, ”Savunma sanayi alanı başta olmak üzere sanayinin diğer alanlarında yetkinlik oluşturmak istiyoruz” dedi.

BAŞKAN ÇELİK ''ELAZIĞLI ESNAFIN SAHİBİ YOK''

Elazığ Esnaf Kredi Ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Fikret Çelik, Elazığ Olay Haber Gazetesi'ne konuştu.

CAFE SEKTÖRÜNÜN KADIN İŞLETMECİSİ

Elazığ'da bir cafe işleten kadın girişimci Tuba Canpolat, Elazığ Olay Haber Gazetesi'ne konuştu.

Acemi Erler Yemin Etti

Elazığ’da vatani görevini yapan acemi erler, düzenlenen törenle yemin etti.

Karakoçan FK, Eren Yılmaz'ı Kadrosun Kattı

Elazığ Karakoçan FK, Çarşambaspor’dan kaleci Eren Yılmaz ile bir yıllık anlaşmaya vardı.

Temel Atma Ve Şehitlik Anıtı Açılış Programı

Elazığ’ın Yurtbaşı Beldesinde yeni belediye binasının temeli atılırken helikopter kazasında şehit düşen 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş için yapılan şehitlik anıtının açılışı yapıldı.

Mangal Kömürü İşçilerinin Çadırda Yaşamı Başladı

Mardin'den Elazığ'a gelerek ormanlık alanda odun kömürü yapmak için çadırda yaşayıp çalışmalara başlayan ailelere, Türk Kızılay'ı yardım elini uzattı.

Gençlerin "Oyuncaklı Sabun" Fikri El Yıkama Alışkanlığı Kazandırıyor

Hijyenin önemini çocuklara erken yaşta aşılamak amacıyla kendi imkanlarıyla endemik bir bitkiden elde ettikleri hammaddeden sabun üreten 7 üniversite öğrencisi, içine oyuncak yerleştirdikleri ürünleri şehirleri gezerek hem el yıkama alışkanlığı kazandırıyor, hem de çocuklara eğitim veriyor.

Depremin Hak Sahipliği İçin Müracaat Açıklaması

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Elazığ’da meydana gelen 5.3’lük deprem sonrası hak sahipliği işlemleri için 60 günlük müracaat süresi verildiğini bildirildi.

Elazığ'da Kaç Camii Var ?

Türkiye’de 89 bin 445, Erzurum’da ise bin 618 caminin Müslümanlara hizmet verdiği bildirildi. TÜİK Din istatistikleri 2020 sonuçları bazında, 2019 yılına göre Türkiye’de cami sayısı yüzde 0.20’lik artışla 89 bin 259’dan 89 bin 445; Erzurum’da yüzde 0,62’lik artış ile bin 608’den bin 618’e yükseldi.

Tarım Ve Orman Bakanı Pakdemirli ‘Dünya Gıda Güvenirliği Günü’nü Kutladı

‘Dünya Gıda Güvenirliği Günü’ nedeniyle bir mesaj yayımlayan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, tüketicilerin gıdada doğru tercih yapmaları ve gıda okuryazarlığını arttırmak amacıyla başta etiketleme olmak üzere mevzuat konusunda önemli çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

Gençlerden Alkışlanacak Hareket, 3 Çocuk Annesine Ev Sürprizi

Elazığ’da harabe bir evde yaşayan ihtiyaç sahibi 3 çocuk annesi bir kadına, gönüllü gençlerden oluşan bir ekip, ayarladıkları bir evin baştan aşağı bakım ve eşyasıyla hazırlayıp sürpriz yaptı.

Vali Erkaya Yırık, Palu’da Evi Yanan Nineyi Ziyaret Etti

Elazığ’ın Palu ilçesinde bugün evi yanan 8 çocuk 25 torun sahibi Nezaket nineyi ziyaret eden Vali Erkaya Yırık, ilgilenilmesi için talimat verdi.

50 Milyon Yıllık Fosil Damla Kehribardan Dünyanın En Küçük Tespihini Yaptı

Elazığlı tespih ustası fosil olarak çıkan çam reçinası 50 milyon yıllık kehribardan dünyanın en küçük damla kehribar tespihini 1 hafta içerisinde tamamladı.

Toplam 112 haber.