Sağlık

Kısa Bir Keyif Uğruna Ağır Hastalıklara Yakalanmayı Göze Almayın Kısa Bir Keyif Uğruna Ağır Hastalıklara Yakalanmayı Göze Almayın
Prof.Dr Yasemin Açık, 'Dünya Genelinde 780 Milyon Kişi Sigarayı Bırakmak İstiyor' Prof.Dr Yasemin Açık, “Dünya Genelinde 780 Milyon Kişi Sigarayı Bırakmak İstiyor”
YÖK Üniversite Hastanelerinde Çalışan Sağlıkçılara Yeniden 'Ek Ödeme' İçin Harekete Geçti YÖK Üniversite Hastanelerinde Çalışan Sağlıkçılara Yeniden "Ek Ödeme" İçin Harekete Geçti
Türkiye'den Hindistan'a 1 Milyon 100 Bin Dolarlık Tıbbi Yardım Türkiye’den Hindistan’a 1 Milyon 100 Bin Dolarlık Tıbbi Yardım
Bingöl'de 9 Kene Vakası Görüldü, 1 Kişi Hayatını Kaybetti Bingöl’de 9 Kene Vakası Görüldü, 1 Kişi Hayatını Kaybetti
Sağlık Bakanlığınca Başlatılan Aşılama Programında Toplam Yapılan Aşılama Sayısı 28 Milyonu Geçti Sağlık Bakanlığınca Başlatılan Aşılama Programında Toplam Yapılan Aşılama Sayısı 28 Milyonu Geçti
Covid-19 geçirdikten sonraki 1 aya dikkat Covid-19 geçirdikten sonraki 1 aya dikkat
Kabus geri döndü! Covid'e göre daha öldürücü Kabus geri döndü! Covid'e göre daha öldürücü
Salgınla mücadelede psikososyal destek hattıyla  kaygı ve stresler  en aza indirilmeye çalışılıyor Salgınla mücadelede psikososyal destek hattıyla kaygı ve stresler en aza indirilmeye çalışılıyor
Sağlık Haberleri

Sağlık Bakanı Koca, Yeni Aşılama Gruplarını Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 9 Haziran Çarşamba gününden itibaren, öğretim üyeleri ve üniversite personellerinin yanı sıra müzisyen, film ve dizi prodüksiyon ekiplerinin de Covid-19 aşılama programına dahil edileceğini duyurdu.

İleri Aşamalı Eklem Kireçlenmeleri Ciddi Sorunlara Sebebiyet Veriyor

Teknolojik gelişmeler, yaşam standartlarının yükselmesi, yaşlı nüfusu ile iş ve trafik kazalarının artmasıyla eklem kireçlenmelerinin daha sık görüldüğüne dikkat çeken Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Bulut, “ Diz ve kalça, kireçlenmenin en sık görüldüğü iki eklemdir.

Doç. Dr. Polat: “Taş Hastalığı Sıcak İklimde Daha Fazla Görülür”

aş hastalığının toplumun yaklaşık yüzde 2 ile 20’sinde görülen bir sağlık problemi olduğunu belirten Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Hacı Polat, “Özellikle sıcak iklimlerde taş hastalığı daha fazla görülür. Güney taraflarında daha fazla olmakla birlikte, Elazığ da sıcak sayılan bir şehir olduğu için taş hastalığı fazla görülür. Daha soğuk bölgelerimizde daha nadir görülür” dedi.

Bakan Koca: “84 Milyon Olarak Birlikte Başaracağız”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Aşı programımız ile toplumumuzun en az yüzde 60’ını bağışık hale getirmeden salgının durdurulmasından söz edemeyiz. Bunun için aşı olarak kendimizi ve sevdiklerimizi korumakla sorumluyuz. Bir kez daha tekrar ediyorum, eski normale giden yol aşılamadan geçiyor. Sırası gelen aşısını olarak mücadeledeki yerini alsın. 84 milyon olarak birlikte başaracağız” dedi.

Koronavirüs Bilim Kurulu Video Konferans Yöntemiyle Toplanacak

Koronavirüs Bilim Kurulu, saat 16.30'da video konferans yöntemiyle toplanacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplantının ardından saat 18.00’de açıklama yapacak.

Kısa Bir Keyif Uğruna Ağır Hastalıklara Yakalanmayı Göze Almayın

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Dünya Tütünsüz Günü için yayımladığı mesajda “Kısa bir ‘keyif’ uğruna ağır hastalıklara yakalanmayı göze almayın” dedi.

Prof.Dr Yasemin Açık, “Dünya Genelinde 780 Milyon Kişi Sigarayı Bırakmak İstiyor”

Sigara ve tütün ürünlerini bırakmaya yönelik yardım hizmetlerinin yaygınlaştırılması ve ulaşılabilir olmasının sağlanmasına ihtiyaç olduğunu belirten Sağlığı Geliştirme ve Sigara İle Mücadele Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, dünya genelinde yaklaşık 780 milyon kişinin sigarayı bırakmak istediğine dikkat çekerek DSÖ tarafından geliştirilen, tütün kontrolü konusunda etkili uygulamaları içeren ve Türkiye’nin de imzacısı olduğu MPOWER modelinin kararlılıkla uygulanması gerektiğini söyledi.

Sağlık Müdürlerinden “Kollarısıvıyoruz” Kamu Spotuna Destek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, Covid-19 aşılama kampanyası için ‘kollarısıvıyoruz’ etiketiyle paylaştığı kamu spotuna İl Sağlık Müdürleri de destek verdi.

Aşı Timleri Sahada

Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ'da da görev yapan aşı timleri, vatandaşlarla görüşerek onları ikna edip Covid-19 ile mücadele kapsamında aşılarını gerçekleştiriyor. Şu ana kadar 230 kişi ikna edip evinde veya iş yerinde aşısını yapan timler, sahada sürekli çalışmalarını sürdürüyor.

YÖK Üniversite Hastanelerinde Çalışan Sağlıkçılara Yeniden "Ek Ödeme" İçin Harekete Geçti

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık tesislerinde görevli personelin ardından üniversite hastanelerinde Covid-19 salgınına yönelik araştırma, teşhis ve tedavi faaliyetleri kapsamında görev yapan personele de ek ödeme yapılması için bir yönetmelik değişikliği taslağı hazırladı.

Türkiye’den Hindistan’a 1 Milyon 100 Bin Dolarlık Tıbbi Yardım

Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Hindistan’a 1 milyon 100 bin Dolarlık, 2 A 400 kargo uçağı tıbbi yardımın gönderildiğini söyledi.

50 Yaş Üzeri Vatandaşlarımızın Aşılanmasına Başlanacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “1 Haziran’dan itibaren aşılama programımız hızlanmış olacak. Bu kapsamda 1 Haziran'dan itibaren 50 yaş üzeri vatandaşlarımızın da aşılanmasına başlanacak” dedi.

Bingöl’de 9 Kene Vakası Görüldü, 1 Kişi Hayatını Kaybetti

ingöl’de havaların ısınmasıyla birlikte kene kaynaklı 9 Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) vakası görüldü, 1 kişi hayatını kaybetti.İl Sağlık Müdürü Dr.Mehmet Emin Gündoğdu vatandaşları uyardı.

Bir Gözünü Kaybetti, 10 Ameliyat Geçirdi, 2 Operasyonu Kaldı

Elazığ'da omurilik kayması nedeniyle bir gözü artık görmeyen, 10 defa ameliyat geçiren 11 yaşındaki Veysel, pandemi nedeniyle geriye kalan 2 ameliyatını olamadı. Sağlığına kavuşmak isteyen Veysel için, ailesi operasyonu yapacak doktor arayışına girdi ancak şu ana kadar bir sonuca ulaşamadı.

Sağlık Bakanı Koca Haftalık Vaka Sayısını Gösteren İnsidans Haritasını Yayımladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, haftalık vaka sayısını gösteren insidans haritasını yayımladı.

Son 24 Saatte Korona Virüsten 175 Kişi Hayatını Kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 175 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 9 bin 375 yeni vaka sayısı olduğunu açıkladı.

Kabus geri döndü! Covid'e göre daha öldürücü

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı, Halk Sağlığı Öğretim Üyesi ve aynı zamanda Bulaşıcı Hastalıklar alanınca çalışmaları olan Prof. Dr. İlhan Çetin, KKKA’nın Covid’e oranla daha öldürücü olduğunu hatırlatıp bu yıl vakalarla erken karşılaşıldığını açıkladı.

Toplam 131 haber.