Türkoğlu' ndan Gazetemize Ziyaret

Çevre Şehircilik Bakanlığı Çed. İzin ve Denetim Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Talha Türkoğlu gazetemize hayırlı olsun ziyaretinde bulunularak başarı dileklerinde bulundu.

PAYLAŞ

Çevre Şehircilik Bakanlığı Çed. İzin ve Denetim Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Talha Türkoğlu gazetemize hayırlı olsun ziyaretinde bulunularak başarı dileklerinde bulundu. Ziyaret sırasında gündeme dair konulardan bahseden Türkoğlu, Tarıma Dayalı İhtisas OSB’nin ÇED Raporuna Onay Verildiğini, Elazığ Ticaret Borsası tarafından gerçekleştirilecek olan Elazığ Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ve Biyogaz Tesisi ÇED raporunun onayladığını belirterek konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Kurulması planlanan Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ve Biyogaz Tesisinin 10 bin büyük baş hayvan yetiştiriciliği kapasitesine sahip olacağı belirtildi. 60 milyon TL yatırım bedeli olan İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin inşaat aşaması hariç 260 kişiye iş olanağı sağlayacağı ve hayvan yemi üretiminin de bölge genelinde artacağı ön görülmekte.

Tüm izin aşamaları bittikten sonra arazi hazırlama ve inşaat aşamasının 3 yıl içerisinde tamamlanması planlanmakta.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN